Dottir

In Memoriam
Nazywam się Dottir, co znaczy po islandzku córka. Moi rodzice to Korad Avrafastes Brie oraz Aggy Oldtyr. (Ale prawdziwy rodzic to mój pan, Justyn, dla którego stałam się kolejna córką). Pan mnie straszliwie rozpuszcza. I moja Pani Ania tez. Mam tez druga  pańcię  Anię, która zabiera mnie czasem do siebie na weekendy.  Myśli, że mnie trzyma twardą ręką i nie daje mi się za bardzo rozpanoszyć. Ale tak naprawdę pozwalam jej ze sobą spać w łóżku i prowadzam ją na spacery, żeby jej się nie nudziło. I jej psy też mnie słuchają choć mój tatuś to może nie za bardzo, bo jestem jeszcze za mała 😉 Ania jest ze mnie bardzo dumna i chce żebym bardzo ładnie się prezentowała, grzecznie zachowywała i była hovawartem a nie seterem.

( No, udalo sie, juz  do niej tak czesto nie chodze.)

*

Urodziłam się 2 czerwca 2003 i szybko postanowiłam wyemigrować z Norwegii do Polski. Udało mi się to w sierpniu 2003. Jechałam z panem, z Drammen obok Oslo, przez Sztokholm, Karlskrone do Warszawy. 1500 km podróży samochodem i statkiem zniosłam bardzo dobrze, podobało mi się ściganie na trasie, podobało mi się na statku, chociaż nie mogłabym zostać marynarzem – za mało zieleni.

 

 

Trafiłam do domu, gdzie już czekali na mnie Rhu, Nikita oraz kot Batman. Muszę walczyć o swoje miejsce, oni myślą, że jak jestem najmłodsza, to im ustąpię. Ale nie wiedzą, ze jestem bardzo uparta. Doszedł jeszcze jeden futrzak, Łapka. Mała, ale zadziorna. I z ostrymi pazurkami.

Więc porządek ustalił się następujący: Rhu rządzi, ale już niedługo. Ja rządzę Nikitą. Futrzaki omijam, nie potrafią się bawić. Rządzę też innymi burkami w okolicy, nie podskoczą mi. Szczekają i pyszczą schowane bezpiecznie za siatkami, ale niech tylko się pokażą na moim terenie. To tak je popędzę, że …

….Minęło kilka miesięcy. Jestem już dorosła. Pan się bardzo mną chwali, jak przychodzą goście, to opowiada, jaka jestem mądra. A ja tylko skromnie się uśmiecham, niech się cieszy, po to jestem u niego. Pilnuje też domu przed obcymi. Nikt mi już nie podskoczy, nawet na spacerze odganiam obcych. Gdyby mnie Pan nie zatrzymywał, to dopiero bym pokazała, co potrafię. O, pływać na przykład potrafię. Każda woda jest dobra do pływania. Nawet najmniejsza kałuża. I jak ładnie o jedzenie prosić potrafię. I jeszcze potrafię wywęszyć ślady saren, zajęcy i dzików. Pan mówi, że jestem gordon seterem i muszę mu przyznać trochę racji. Zamiast wysłać mnie do szkoły myśliwskiej, wysyłają mnie do zwykłej szkoły. Nie rozumiem, dlaczego, gdyż JA już wszystko potrafię. I siadam ładnie, kiedy (ja) chcę. I do nogi przychodzę, kiedy (ja) chcę. I potrafię zrobić “waruj” – kiedy (ja) chcę. I zostaję na miejscu – kiedy (ja) chcę. Zupełnie niepotrzebnie mnie tego uczą. W straconym czasie mogłabym praktykować ściganie zająca lub płoszenie dzików. Jaka to pyszna zabawa stanąć naprzeciwko odyńca, spojrzeć mu groźnie w oczy, a później szczeknąć – i patrzeć najpierw jak ucieka, by w chwilę później za nim pogonić. Do tego jestem stworzona. Moja Pani Ania nazywa mnie “swoim czarnym szczęściem” – tak ją przekabaciłam na swoją stronę. Tulimy się do siebie często, lubię też jej przeszkadzać kiedy ćwiczy. Nie ominę też żadnej okazji, żeby dać jej buziaka. Gdyż buziaki dawać też potrafię. Nawet jak się przede mną chowają, skrywają głowę w ramionach, to wyczekam na odpowiedni moment i “cmok” w policzek. Zawsze przechytrzę i wychodzi na moje. Chcę całować i BĘDĘ całować. W domu nazwali mnie nawet ” Buziaczek” . Pani sobie nie wyobraza zycia beze mnie. Uwielbiam strasznie biegać za Panią Anią, kiedy na spacer jeździ rowerem. Tak się mocno rozpędza, że ledwo za nią nadążamy. Pan tak szybko nie jeździ. On to statecznie po wertepach się telepie – a Pani tylko “fruuuuuuu” i gon za nią. No i ona chodzi z nami na łąki, gdzie do woli możemy się wyhasać.

W 2004 zostałam Młodzieżowym Championem Polski !!! Natomiast w 2005 zostalam rowniez Championem Polski.

W listopadzie 2006 urodzilam 4 piekne szczeniaki.W styczniu 2007 pojechaly juz do nowych domow. Na razie mam dosyc macierzynstwa, za duzo czasu trzeba poswiecac maluchom. Wole zyc bez zobowiazan , wraz z moimi “siostrami” – Nikita i Rhu. ( Futrzakow nie lubie – pchaja sie na kolana do Pana a to jest MOJE miejsce!! )

 

R O D O W Ó D


     

Int.Ch.
Dt.VDH.Ch.
Dt.Klub (RZV) Ch.
Lux.Ch.
Pl.Ch.
VDH-EuSg ’98
Fr.Longchamp Sg ’00
Lux.Sg ’00
Pl.Sg ’96, ’97, ’98
Pl.Klub Sg ’98, ’01
PT 1, IPO 1
TAN HD A1
Aggy Oldtyr
(blond)

Ch.Pl.
Ch.CS.
CS Sg
ZM ZVV1
Arko Heland
(czarny podpalany)

Ch.Aus.
Ago v. Bretterkeller
(blond)

Int.Ch. Öster.Ch. Sch H1
Atlas v.d. 3 Föhren
(czarna podpalana)

Bund.Sg.
Allegra v.d. Schildesche
(blond)

Ch.Pl.
Brita v.d. Funkenmühle
(czarna podpalana)

Basko v. Scmogrower Forst
(czarna podpalana)

Ch.Pl.
Anka v. Nachtigalenstieg
(czarna podpalana)

Centa Kralovske Zatisi CS
(czarna podpalana)

Sieger
Ayko Plavy Vitr CS
(blond)

Dargo vom Spreetal
(blond)

Ch.CS SR Sieger
Selly v. Elbflorenz
(blond)

Cora z Paralovey Zahrady CS
(czarna podpalana)

Ch.CS Sieger
Etienne v. Blauen Band
(blond)

ZM
Fee v. Siegfriedshof
(czarna podpalana)

KORAD HD-UA
Avrafastes Brie
(czarna podpalana)

KORAD HD-UA
Lintrollets Qarrasco
(czarny podpalany)

HD-UA
Hoffen-Hill’s Hjippie of Tassamigo
(czarny podpalany)

INTUCH IHFCH NORDUCH
KORAD HD-UA
Lintrollets Djingis Khan
(czarny podpalany)

LP HD-UA
Angira von Tanneneck
(czarna podpalana)

LP SV-93 NV-91 INTUCH NUCH SUCH
HD-UA
Lintrollets Jenna
(czarna podpalana)

KORAD HD-UA
Lintrollets Gregory Peck
(czarny podpalany)

HD-UA
Lara von der Ehrenpforte
(czarna podpalana)

NUCH KORAD HD-UA
Hovriket’s Glimma av Quick
(czarna podpalana)

KORAD HD-UA
Elixier’s Quick
(czarny podpalany)

KORAD HD-UA
Hoffen-Hills Black Hjuno Hasso-Son
(czarny podpalany)

HD-UA
Elixiers Nadja
(czarna podpalana)

HD-UA
Hovriket’s Doriz Day
(blond)

KORAD HD-UA
Vitterklippens Ruff
(czarny)

HD-UA
Blondie
(blond)

Avrafastes Kennel


Breed:

Hovawart

Owner:

Hege B.E. Nordstrand

Address:

Wergelandsgate 5

City:

3019 Drammen

Website:

http://avrafaste.lean.as/

Email:

kennel.avrafaste@sensewave.com

Dottir is from D-litter from Avrafaste Kennel. Dottir is a Daughter of Korad Avrafastes Brie (Frida) (Korad Lintrollets Qarrasco and Nuch Korad Hovrikets Glimma av Quick) and Tan IPO1 Int.Ch. Pl.Ch. Lux.Ch. D.Ch. Aggy Oldtyr. Aggy is a powerful, blond, Polish male with several show merits. He has merits in obedience and IPO as well. You can read more about Aggy on his website http://www.hovawart-pl.com/. Frida is a lively and cooperative dog with good work ethics. You can read about Kennel on this website: http://avrafaste.lean.as/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.